HomeContact UsParents CornerAbout UsWorksheets
 1st Grade Math
 2nd Grade Math
 3rd Grade Math
 4th Grade Math
 5th Grade Math
 6th Grade Math
 7th Grade Math
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Third Grade Challenging Math

------------------------------------------------------------------------------

3-5)  Answer

        $6

Each banana costs $4/8= $0.5. Therefore 12 bananas cost $6.

 

 

 

 

 
Free challenging math problems for Kids (1st grade, 2nd grade, 3rd grade, 4th grade, 5th grade, 6 grade and 7th grade) 
Copyright (C) 2012-2016 www.MathTop10.com